close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIZY

 • Uprzejmie informujemy, że w związku z podpisaniem w dniu 27.03.2018 umowy z VF Services LLC na świadczenie usług outsourcingu wizowego dla polskich placówek zagranicznych w FR, z dniem 28.03.2018 nastąpi wznowienie świadczenia  usług przyjmowania wniosków wizowych w moskiewskim, irkuckim i petersburskim okręgach konsularnych.

   

   

   Wydział Konsularny Ambasady RP w Moskwie informuje, iż istnieją dwie możliwości składania dokumentów w celu otrzymania wizy:

   

  - w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Moskwie po wcześniejszym zapisie na stronie internetowej www.e-konsulat.gov.pl , należy wówczas skorzystać z opcji <Zarejestruj formularz>. Ponadto, w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Moskwie przyjmowane są wnioski bliskich członków rodziny obywateli UE, pracowników misji dyplomatycznych w Federacji Rosyjskiej oraz członków oficjalnych delegacji udających się do Polski, jednakże mogą one być przyjęte wyłącznie po wcześniejszym wypełnieniu wniosku na stronie internetowej www.e-konsulat.gov.pl,  należy wówczas skorzystać z opcji <Wypełnij formularz>.     

   

  - w Punkcie Przyjmowania Wniosków Wizowych wniosek wizowy można wypełnić ręcznie. Nie ma konieczności zapisu na złożenie dokumentów. W celu uzyskania informacji prosimy o bezpośredni kontakt z Punktem Przyjmowania Wniosków Wizowych: tel. (499) 703-49-54, (499) 704-36-83, email: info.plmow@vfshelpline.com, strona internetowa:  http://www.vfsglobal.com/poland/russia/

   

   

   

   

   

   

  Tel. +7 499 703 49 54

   

  Tel. +7 499 704 36 83