close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • ODCISKI PALCÓW

 • Obowiązek pobrania odcisków palców

   

  Podczas składania wniosku wizowego w urzędzie i Punkcie Przyjmowania Wniosków Wizowych, państwa członkowskie pobierają od osoby ubiegającej się o wizę dane biometryczne obejmujące fotografię jej twarzy i dziesięć odcisków palców.

   

  Jeżeli odciski palców pobrane od osoby ubiegającej się o wizę zostały po raz pierwszy wprowadzone do systemu VIS lub mniej niż 59 miesięcy przed dniem wpłynięcia nowego wniosku, zostają one skopiowane do kolejnego wniosku.

   

  W celu uniknięcia przedłużenia procesu rozpatrywania wniosku wizowego wobec konieczności wezwania do pobrania odcisków palców (w sytuacjach, w których w systemie nie ma lub zostały oddane przed upływem 59 miesięcy), sugerujemy w sytuacjach wątpliwości poddanie się procedurze pobrania odcisków palców przy składaniu wniosku wizowego.

   

   

   

  Z obowiązku pobierania odcisków palców zwolnione są następujące kategorie osób ubiegających się o wizę:

   

  - dzieci poniżej 12 roku życia,

  - osoby, od których pobranie odcisków palców jest fizycznie niemożliwe,

  - przywódcy państw lub rządów, członkowie rządów wraz z towarzyszącymi im małżonkami oraz członkami oficjalnej delegacji, gdy są oni zapraszani przez rządy państw członkowskich lub organizacje międzynarodowe w celach oficjalnych,

  - monarchowie i ważni rangą członkowie rodziny królewskiej, gdy są oni zapraszani przez rządy państw członkowskich lub organizacje międzynarodowe w celach oficjalnych.  

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: