close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 14 lutego 2019

  Z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki zaplanowano wyjątkowe przedsięwzięcie – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu wspólnie z Camerata Nuova organizuje 11. edycję konkursu European Opera Directing Prize.

  Tytułem, który będzie realizować zwycięzca został najbardziej znany utwór Moniuszki – „Straszny dwór”. Pomysł ten został już dostrzeżony przez międzynarodowe grono operowe i zyskał nominację do prestiżowej FEDORA Prize. Na konferencji, która odbyła się 5 lutego w Paryżu została wytypowana lista projektów, które zakwalifikowały się do finałowej ósemki w międzynarodowym konkursie FEDORA. Aby ją zdobyć Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu liczy na głosy wszystkich zainteresowanych twórczością Stanisława Moniuszki oraz chcących wesprzeć inicjatywę polskiego teatru. Oddać swój glos można na stronie: https://www.fedora-platform.com/competition/shortlist/the-haunted-manor-straszny-dwor/106. Głosowanie trwa do 22 lutego bieżącego roku.

   

  Aby oddać głos należy zarejestrować się na powyższej stronie, np. używając swojego konta Facebook lub rejestrując nowy adres e-mail. Druga opcja wymaga kliknięcia w link weryfikacyjny, który pojawi się na skrzynce pocztowej po rejestracji. Za wszystkie głosy dziękujemy!

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: