close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 22 lutego 2019

  14 lutego 2019 w Ambasadzie RP w Moskwie miało miejsce spotkanie z członkami delegacji RU, która brała udział w uroczystościach 74 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

  Wśród gości znaleźli się min. senatorowie rosyjscy Władimir Łukin, Władimir Krugłyj oraz Kirił Mangusz. Oprócz nich gośćmi Ambasady RP w Moskwie byli Ałła Gerber, przewodnicząca Centrum Naukowo-Oświatowego i Fundacji „Holokaust”, Leonid Pieczatnikow, zastępca prezydenta Miasta Moskwa ds. rozwoju społecznego, Mark Rozowski, reżyser teatralny, Artysta Ludowy Federacji Rosyjskiej, prorektor MGIMO Natalia Kuzmina.

   

  Spotkanie miało na celu omówienie możliwości współpracy polsko-rosyjskiej w zakresie edukacji młodych ludzi w tematyce związanej z Holocaustem oraz tego, w jaki sposób Polska dba o zachowanie pamięci o zbrodniach ludobójstwa popełnionych przez III Rzeszę na naszych ziemiach. W trakcie spotkania Ambasador Włodzimierz Marciniak podziękował wszystkim uczestnikom delegacji za ich zaangażowanie oraz udział w uroczystościach 74 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

  IMG_2482
  IMG_2494
  IMG_2502
  IMG_2512

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: