close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 25 lutego 2019

  W dniu 21 lutego 2019 r. w Ambasadzie RP w Moskwie w odbyło się spotkanie Klubu Seniorów moskiewskiej Polonii z okazji niedawno obchodzonego Dnia Babci i Dnia Dziadka, zorganizowane przez Referat do spraw Współpracy z Polakami za Granicą Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Moskwie.

  Spotkanie zainaugurował Ambasador RP w Moskwie Włodzimierz Marciniak, który powitał uczestników, dziękując im za przybycie i składając  serdeczne życzenia.

  Następnie prowadzenie spotkania przejął Kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Moskwie, Konsul RP Marcin Nosal.

   

  W dalszej części odbyły się występy artystyczne, podczas których studentki moskiewskiego konserwatorium wykonały kilkanaście słynnych utworów muzyki klasycznej, a członkowie klubu recytowali utwory znanych polskich poetów i prezentowali wiersze własnej twórczości. Niektórzy opowiadali swoje historie życia związane z Polską oraz opowiadali o swojej działalności artystycznej (wystawa obrazów).

   

  Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczestnikom wręczone zostały drobne upominki. Przewodnicząca Klubu Seniorów, pani Krystyna Cudziejewicz, podziękowała kierownictwu Ambasady oraz jej pracownikom za zorganizowanie tej ważnej dla seniorów uroczystości.

   

  Na zakończenie Konsul RP podziękował wszystkim za przybycie, wyrażając przy tym nadzieję na kolejne spotkania.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: