close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 14 grudnia 2018

  Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Polski Ambasada RP w Moskwie przygotowała serię filmów o polskich śladach w Moskwie.

  Zostały one przygotowane by pokazać Rosjanom oraz Polakom, gościom rosyjskiej stolicy oraz tym, którzy znają swoje miasto, o wielowiekowej więzi jaka łączy dwa narody, polski i rosyjski . Autorzy filmów wyszukali w Moskwie, miejsca, które dla zwykłych mieszkańców nie budzą dużego zainteresowania, natomiast posiadają ogromną historię dwustronnych relacji: dawna Mieszczańska Swoboda, ulica Mała Dmitrowka czy ulica Mała Gruzińska, gdzie obecnie znajduje się centrum życia religijnego katolików mieszkających w Moskwie. Widzowie będą mogli dowiedzieć się też w jaki sposób kultura Rzeczypospolitej Obojga Narodów wpływają na architekturę i ubiór w Moskwie XVII XVIII wieku. Kolejnym interesującym elementem jest pobyt Adama Mickiewicza oraz przyjaźń z Aleksandrem Puszkinem.

   

  Wszystkie filmy zostały stworzone w innowacyjnej technice 360 stopni co pozwala widzom nie tylko słuchać przewodnika, ale również oglądać Moskwę i zanurzyć się w atmosferę miejsca, o których opowiadane są historie. Filmy dostępne będą w polskiej i rosyjskiej wersjach językowych.

   

  Premiera na kanale youtube Ambasady RP w Moskwie https://bit.ly/2RUgPMC  planowana jest na poniedziałek 17 grudnia o godzinie 12:00 (MSK).

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: