close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 20 marca 2014

  18 marca w Ambasadzie RP w Moskwie miała miejsce uroczysta ceremonia wręczenia nagrody im. Jegora Gajdara w kategorii „Za znaczący wkład w rozwój międzynarodowych relacji społecznych z Rosją” profesorowi Leszkowi Balcerowiczowi, byłemu wicepremierowi, ministrowi finansów i szefowi NBP.

  Profesor Balcerowicz jest autorem polskich reform gospodarczych początku lat 90. — pierwszych zmian w Europie Środkowo-Wschodniej na drodze od socjalizmu do gospodarki rynkowej. W swoim wystąpieniu nagrodzony opowiedział o własnym postrzeganiu procesów reformatorskich lat 90. w Polsce i Rosji. Zaznaczył, że przy wielu podobieństwach, zmiany były przeprowadzane w różnych okolicznościach i czasie, a także wsparciu ze strony polityków i władzy ustawodawczej. Podkreślił, że reformy należy kontynuować, aby całkowicie odejść od modelu gospodarki planowej z dużym udziałem państwa w kierunku rynkowego modelu, gdzie własność prywatna jest zachowana i szanowana.

  Nagroda im. Jegora Gajdara jest przyznawana corocznie od 2010 roku przez Fundację im. Gajdara. Konkurs w nominacji „Za znaczący wkład w rozwój międzynarodowych relacji społecznych z Rosją” odbył się po raz pierwszy. W ramach danej nominacji nagradza się wybitne osoby, które sprzyjają integracji Rosji ze światowymi kręgami intelektualnymi oraz budowie dialogu pomiędzy krajami i kulturami.

  Balcerowicz (1)
  Balcerowicz (2)
  Balcerowicz (3)
  Balcerowicz (4)
  Balcerowicz (5)
  Balcerowicz (6)
  Balcerowicz (7)
  Balcerowicz (8)
  Balcerowicz (9)
  Balcerowicz (10)
  Balcerowicz (11)
  Balcerowicz (12)
  Balcerowicz (13)
  Balcerowicz (14)
  Balcerowicz (15)
  Balcerowicz (16)
  Balcerowicz (17)
  Balcerowicz (18)
  Balcerowicz (19)
  Balcerowicz (20)
  Balcerowicz (21)
  Balcerowicz (22)
  Balcerowicz (23)
  Balcerowicz (24)
  Balcerowicz (25)
  Balcerowicz (26)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: