close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 1 października 2018

  Biegacze z Polski uzyskali doskonałe wyniki podczas maratonu moskiewskiego zajmując pierwsze miejsca w swoich kategoriach oraz wysokie miejsca w klasyfikacji ogólnej.

  24 000 zawodników to liczba uczestników zawodów ostatniego Moscow Marathon, który odbył się w stolicy Rosji. Podczas rozegranych zmagań sportowych na dystansach maratonu i 10 km nie mogło zabraknąć Polaków. 

  Team Kifato MK to drużyna, która najliczniej reprezentowała nasz kraj podczas rozgrywanych zawodów. Na wyjątkowo trudnej trasie położonej malowniczo wzdłuż rzeki Moskwy i w ścisłym centrum miasta Karolina Waśniewska, aktualna wicemistrzyni Polski na dystansie maratońskim uzyskała czas 2:48,00 i jako 11 kobieta zameldowała się na mecie. Kolejną reprezentantka Polski na tym dystansie, Marta Mikołajczyk-Wasiliew, która zajęła 1 miejsce w kategorii K 70 z czasem 3:58,55. Jest to  jeden z najlepszych wyników na świecie w tej kategorii wiekowej. Panów reprezentowali Łukasz Woźniak oraz Łukasz Więckowski. Pierwszy z nich dystans 10 km pokonał w czasie 32:44;00 i zajął 15 miejsce w klasyfikacji ogólnej. W biegu na 10 km startowało ponad 12 000  uczestników. Warto dodać, że drużynę z Polski reprezentowało 13 zawodników. Była to najliczniejsza reprezentacja z 94 państw biorących udział w tym wydarzeniu sportowym.

  maraton Moskwa 2

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: