close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 2 listopada 2016

  27 października Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Moskwie przy współudziale Rosyjskiego Uniwersytetu Ekonomicznego im. G.W. Plechanowa zorganizowała debatę ekspercką pt. „Współpraca gospodarcza państw Grupy Wyszehradzkiej”.

  Wydarzenie zorganizowano w ramach obchodów polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej, przypadającej na okres od lipca 2016 r. do czerwca 2017 r. Otwarcia debaty dokonali zastępca ambasadora Mirosław Cieślik oraz prorektor ds. osobowych Tatiana Woronowa.

   

  W debacie uczestniczyli pracownicy naukowi moskiewskich uczelni, urzędnicy z Ministerstwa Przemysłu i Handlu oraz z Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego oraz dyplomaci akredytowani w Moskwie.

   

  Ciekawe prezentacje mieli goście z Polski i z krajów wyszehradzkich: profesor Katarzyna Żukrowska z SGH, Konrad Popławski z Ośrodka Studiów Wschodnich, Sándor Fábián z ambasady Węgier i Marek Gabarčik z ambasady Słowacji. Nie mniej rzeczowo stronę rosyjską reprezentowali: moderatorka debaty Tatiana Woronowa; profesor R. Chasbułatow, członek Rosyjskiej Akademii Nauk (RAN); profesor A.Drynoczkin, pracownik Centrum Badań Wyszehradzkich w Instytucie Europy RAN; i M. Tarnowska z firmy prawniczej Peterka and Partners.

   

  Duże podziękowania należą się pracownikom Rosyjskiego Uniwersytetu Ekonomicznego im. G.W. Plechanowa, którzy zapewnili doskonałe warunki do przeprowadzenia debaty. Dzięki ich profesjonalizmowi kilkadziesiąt osób  miało szansę dowiedzieć się sporo o Polsce i innych krajach Grupy Wyszehradzkiej, o naszych gospodarkach, możliwościach inwestycyjnych i walorach turystycznych.

  Zdjęcia z debaty dostępne są na stronie Rosyjskiego Uniwersytetu Ekonomicznego:  http://www.rea.ru/ru/news/Pages/jekonomicheskoe-sotrudnichestvo-gosudarstv-.aspx

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: