close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 31 października 2018

  1 listopada w Polsce obchodzony jest dzień Wszystkich Świętych, podczas którego Polacy wspominają wszystkich świętych oraz swoich zmarłych bliskich. W ten dzień całe rodziny udają się na cmentarze by złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobach rodzinnych.

  Jest to również dzień, kiedy w Polsce wspomina się osoby ważne i zasłużone dla Polski i polskiego społeczeństwa, ofiary wojen oraz represji politycznych. Ambasada RP podtrzymuje tą tradycję również w Moskwie. Przedstawiciele Ambasady 29 października wzięli udział w uroczystości „Przypominania imion” przy Kamieniu sołowieckim, który znajduje się obok placu Łubiańskiego w Moskwie. Podczas całodniowej akcji mieszkańcy Moskwy czytają imiona osób represjonowanych oraz rozstrzelanych w czasach ZSRR.

   

  Ambasador RP w Moskwie, przedstawiciele Wydziału Konsularnego oraz Attachatu Wojskowego złożyli natomiast kwiaty i znicze na poligonie Butowo, gdzie rozstrzeliwano skazanych na wyroki NKWD obywateli polskich i sowieckich. Następnie delegacja z Ambasady RP udała się na Cmentarz Doński by również złożyć kwiaty oraz zapalić znicze.

  Butowo 1
  Butowo 2
  Doński 1
  Doński 2
  Kamień sołowiecki 1
  Kamień Sołowiecki 2
  Kamień sołowiecki 3

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: