close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • TYMCZASOWE PRZYWRÓCENIE KONTROLI GRANICZNEJ

 • WAŻNE

   

  Zakaz przekraczania granicy białorusko-rosyjskiej 

   

  W związku ze stanowiskiem strony rosyjskiej, dotyczącym nieuregulowanego statusu prawnego przejść granicznych między Federacją Rosyjską a Republiką Białorusi, obowiązuje, do czasu uregulowania tej kwestii, zakaz przekraczania granicy białorusko-rosyjskiej (w obydwu kierunkach) przez obywateli państw trzecich, w tym obywateli polskich. Zakaz ten obejmuje przejścia drogowe i kolejowe, a także przekraczanie granicy drogą lotniczą.

  Połączenia lotnicze z Mińska do miast Federacji Rosyjskiej, w tym do Moskwy, są traktowane jako połączenia wewnątrzkrajowe, nie przeznaczone do przekraczania granicy państwowej przez obywateli państw trzecich, również obywateli polskich.

  Wobec powyższego, w paszportach i na kartach migracyjnych nie są zamieszczane odciski stempli wjazdowych. Brak adnotacji rosyjskich służb granicznych w paszportach i na kartach migracyjnych może skutkować ukaraniem za nielegalne przekroczenie granicy i naruszenie przepisów migracyjnych.

  Przejścia graniczne, przeznaczone do międzynarodowego ruchu osobowego i towarowego, z których mogą korzystać obywatele państw trzecich, w tym obywatele polscy, podróżujący drogą lądową do Rosji, znajdują się na granicy Rosji z ŁOTWĄ (BURACZKI, ŁUDONKA, UBYLINKA), ESTONIĄ (KUNICZYNA GORA, SZUMIŁKINO) i UKRAINĄ (NOWYJE JURKOWICZI, POGAR, TROJEBORTNOJE).

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: