close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 18 maja 2017

  W dniu 16 maja Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Moskwie zorganizowała uroczyste przyjęcie z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

  Wydarzenie zgromadziło w salach recepcyjnych ambasady kilkuset gości, wśród których znaleźli się dyplomaci, attaché wojskowi, politolodzy, dziennikarze, ludzie nauki i kultury, biznesmeni i działacze społeczni oraz przedstawiciele środowisk polonijnych.

   

  Ambasador RP w Rosji Włodzimierz Marciniak przedstawił w swoim wystąpieniu przesłanki i spuściznę ideową Konstytucji z 1791 roku, a następnie stwierdził: Znaczenie Konstytucji 3 Maja w historii Europy wynika z faktu że, (…) Rzeczypospolita była jednym z niewielu państw, które konstytucyjną inwencję uzewnętrzniały od dawna i systematycznie (…) stanowiła ona nie początek, ale ukoronowanie wielowiekowego procesu materializacji idei państwa konstytucyjnego i prawnego . Dlatego właśnie stanowi dla Polaków zawsze aktualne zadanie i zobowiązanie na przyszłość.

   

  W tym roku uroczystości z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja uświetnił występ jednego z najstarszych zespołów folklorystycznych w Polsce – Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”.

   

  IMG_6739
  IMG_6749
  IMG_6750
  IMG_6757
  IMG_6777
  IMG_6788
  IMG_6732

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: