close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 7 lutego 2014

  W związku z rozpoczynającymi się dzisiaj Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi, Ministerstwo Spraw Zagranicznych mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort polskich obywateli przebywających w Soczi, na czas trwania Igrzysk uruchomiło specjalne numery telefonów do konsulów dyżurnych w sprawach paszportowych i prawnych. W ramach niezbędnej pomocy konsularnej konsulowie będą mogli udzielić pomocy w przypadku utraty paszportu czy zatrzymania.

  • Poniżej przekazujemy numery telefonów kontaktowych:

   

  • Konsul dyżurny w Soczi: tel.: +7 915 472 71 04
  • Konsul dyżurny w Moskwie: tel.: +7 916 698 99 41

  e-mail: moskwa.amb.konsulat@msz.gov.pl

   

  Jednocześnie przypominamy, że wokół obiektów olimpijskich i aglomeracji Soczi utworzona została specjalna strefa bezpieczeństwa. W związku z tym prosimy polskich kibiców już przebywających bądź planujących pobyt w Soczi o dostosowanie się do wszystkich zasad bezpieczeństwa wprowadzonych na czas trwania Igrzysk przez miejscowe służby. Przypominamy także i zachęcamy do skorzystania z możliwości zgłoszenia swojego pobytu w systemie e-konsulat.

   

  Informacje praktyczne dotyczące wjazdu i pobytu w Federacji Rosyjskiej, a także zasad udziału w charakterze kibica w zawodach sportowych opublikowane zostały na stronie internetowej MSZ. Zapraszamy do korzystania z serwisów MSZ – Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi, Polak za Granicą i Ostrzeżenia dla podróżujących oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego, jak również oficjalnej strony internetowej organizatora Igrzysk.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: